SMS Nedir? En Güvenilir SMS Onay Servisleri

SMS Nedir? En Güvenilir SMS Onay Servisleri

Sms ingilizce olan Short Message Service’nin kısaltılmış halidir. Dünyada toplamda 4.2 Milyar insan aylık olarak 180 Milyar tane sms mesajı atıyor. Yani SMS, dünyada em yaygın olarak kullanılan kısa mesaj servislerinden birisidir. SMS’in yanı sıra aynı tür olarak geçen MMS yani Multi Medya Mesaj Service olarak geçen, fotoğraf görüntü video ve ses göndermenize yarayan bir serviste vardır. SMS ve MMS hücresel şebekelerce gönderilir, kablosuz bir GSM operatörü aracılığıyla mesaj gönderimi sağlanır.

Kısaca 160 karakterden daha kısa bir mesaj gönderdiğinizde SMS göndermiş olursunuz, SMS içine gif eklerseniz MMS servisi içinden mesaj göndermiş olursunuz. Bu her iki mesaj servisinin de ücretlendirmeleri ayrıdır.

Sms Nasıl Çalışır?

Kısa mesaj yani SMS gönderdiğinizde en yakınınızda bulunan baz istasyonuna sonrasında SMS merkezine gider. SMS merkezi alıcı için en yakın baz istasyonunu tespit eder ve alıcıya mesajı iletmek üzere gönderir. Son olarak baz istasyonundan mesaj alıcının cep telefonuna düşer.

SMS Servisleri

SMS servisleri genellikle pazarlamacılar ve işletmeler tarafından kullanılan yeni nesil reklam modeli ve servisidir. Aynı zamanda bireysel kullanıma da uygundur. Bayram mesajları üyelik işlemleri gibi durumlarda da SMS servisleri ve siteleri kullanılabilir. Fake numara almak ya da Google Sms Onayı almak için bu servisler sürekli olarak kullanılır.

Fiyat ve yarar bazında incelediğimizde gayet başarılı sonuçlar ile karşılaşırız. Özellikle geçmişe göre kıyaslayacak olursak neredeyse 10 kat daha ucuz bir hal almıştır. Günümüzde günlük kullanım miktarları ise oldukça fazladır.

Kısaca sms nedir diye özetleyecek olursak; kişiler arası iletişim için kullanılan ve buna ek olarak Google, Snapchat, Instagram, Facebook gibi bir çok Sosyal medya sitesinde 2 adımlı doğrulamada da kullanılan çok yönlü bir iletişim aracıdır.

https://onaytr.com/

Yorum Yap
0 Yorum yapan