Kol Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Kol Zedelenmesine Ne İyi Gelir?

Kol zedelenmeleri kol bölgesinde meydana gelen sinirlerden her hangi birinin darbe alması sonucu incinmesinden dolayı ortaya çıkar. Kol zedelenmesinin belirtileri arasında kolu rahat bir şekilde hareket ettirememek ve kolda meydana gelen morluk, ağrı ya da yanma gibi hislerden oluşabilir. Kol bölgesinde meydana gelen ani basınç, sinirlerin iltihaplanması gibi çeşitli sebeplerden kendini gösterebilen bu rahatsızlık için uzman bir doktora görünmekte fayda vardır. Aksi bir durumda kemiklerde bir hasar görülebilmektedir.

 

Kol Zedelenmesine İyi Gelen Karışımlar

Kol zedelenmesi rahatsızlığına evde gerçekleşebilecek bir kaç yöntem de iyi gelebilmektedir. Bu yöntemler arasında yer alan karışımlar ise şöyledir;

  • 2 adet yumurtanın akı bir kasenin içerisinde dökülür ve biraz çırpılır. Üzerine paketinden açılmamış bir şekilde sabun rendelenir ve kremsi bir kıvam alana kadar karıştırılır. Bu karışım temiz bir bezin üzerine yedirilir. Zedelenme yaşanan kol bölgesine bez kapatılır ve iyice sarılır. Yaklaşık 1 saat kadar bekletilir ve ardından suyla iyice temizlenir.
  • Siyah kuru üzüm havanda dövülerek ya da rondodan geçirilerek kremsi bir kıvama getirilir. Bu karışım ince bir bezin üstüne sürülür. Zedelenme yaşanan kol bölgesine bez kapatılır ve iyi sarılır. 2 gün boyunca bu sargı kolda tutulur ve ardından iyice durulanarak temizlenir.
  • 2 adet yumurtanın sarısı bir kasenin içerisinde dökülür ve biraz çırpılır. Üzerine bir tatlı kaşığı kadar tuz dökülür ve kremsi bir kıvam alana kadar karıştırılır. Bu karışım temiz bir bezin üzerine yedirilir. Zedelenme yaşanan kol bölgesine bez kapatılır ve iyice sarılır. Yaklaşık 1 saat kadar bekletilir ve ardından suyla iyice temizlenir.

Bu gibi yöntemler etki etmezse mutlaka uzman bir doktora görünmesi gerekir.

Yorum Yap
0 Yorum yapan