En İyi Bebek Maması Hangisidir?

En İyi Bebek Maması Hangisidir?

Bebekler her alanda annelerine muhtaçtırlar, özellikle beslenme konusunda. Bebeklerinin doğumundan itibaren anneler, doğal olarak emzirme yöntemiyle yavrularının beslenme ihtiyaçlarını gidereceklerdir. Bebeklerde emerek beslenme özellikle ilk altı ay için çok büyük bir önem taşımaktadır. Bebekler anne sütünden ihtiyaç duydukları tüm besinleri almakta ve gelişimlerini bu besinlerden sağlamaktadırlar. Küçük vücutlarının ihtiyaç duyduğu suyu bile anne sütünden almaktadırlar. Çeşitli nedenlerden dolayı bebeklerin emerek beslenmesine devam edemediği durumlarda devreye bebek devam mamaları ve sütleri gelmektedir.

Devam mamaları ve sütleri, anne sütü baz alınarak üretilen bebek beslenme ürünleridir. Besin değeri olarak anne sütüne yakın olmalarından dolayı bebeklerin emmedikleri zamanlar için tercih edilen besinlerdir ve küçük canların bağışıklık sistemleri, fiziksel gelişimleri ve zihinsel gelişimleri açısından önemli bileşenleri içeren besinlerdir. Mamalar arasında bazı farklılıklar olmakla birlikte genel olarak anne sütüne destek olmak ve anne sütünün devamında kullanılmak üzerinde üretilmektedirler. Yazının devamında bebek maması olarak annelerin en sık tercih ettikleri ve an popüler olan ürünler aktarılacaktır.

  • Milupa Nutricia Mamaları
    Bu marka, hem bebekler için destek mamaları ve devam sütleri üretirken diğer taraftan da emziren annelerin vücutlarında, dolaylı olarak sütlerinde bulunması gereken bileşenlerin ve besinlerin desteklenmesine yönelik mamalar ve çaylar üretmektedir. Bebeklerin sağlıklı şekilde büyümelerine devam edebilmeleri için gerekli olan yegane besin şüphesiz ki anne sütüdür. Marka, Lactamil adı ile annelerin de kullanabilecek olduğu sütlü içecek ve paket çay sunumunda bulunmaktadır. Vitamin ve mineral olarak desteklenmiş ve kuvvetlendirilmiş bu besinlerin kullanımı ile annelerin ve doğal olarak bebeklerinin vücutlarında bulunması gerekenler tamamlanmış olacaktır.
  • Aptamil Sunumunda bulunulan devam sütleri, bebeklerin ve çocukların beslenmeleri sırasında eksiksiz olarak almaları gereken bileşenleri içermektedir. Bebeklerin anne sütü ile alabilecekleri destek sütleri ile anne sütünden sonra kullanabilecek oldukları devam sütleri, Aptamil adı ile satışta bulunmaktadır. Devam sütlerinin kullanılabilecek olduğu ay aralıkları kutuların üzerinde yer almaktadır. Aptamil ile belirli bir yaşa gelen bebekler için Aptamil Çocuk Sütü ve Milupa Çocuk Sıvı Devam Sütü kullanılarak çocukların eksiksiz bir büyüme dönemi geçirmeleri sağlanabilecektir.
  • Bebelac
    Bebeklerin anne sütüne devam ederken ve anne sütü içmeyi bıraktıktan sonra kullanabilecekleri mamalar ve devam sütü üreten Bebelac, yalnızca beberon maması değil aynı zamanda bebeklerin kaşık maması yiyebilecek düzeye geldikleri zaman tüketebilecek oldukları, taze ve doğal meyvelerden üretilmiş olan kavanoz mamaların sunumunda bulunmaktadır. Annelerin ve bebeklerin her türlü ihtiyacına yönelik mama hazırlayan Bebelac, annelerin bebeklerine verdikleri mamalar arasında her zaman üst sıralarda yer almayı ve annelerin güvenini kazanmayı başarmıştır. Fiyat olarak Milupa’ nın ürünlerinden daha hesaplı olduğu söylenebilir. Fakat kullanılacak amaç olarak aynı doğrultuda üretilen ve bebeklere gönül rahatlığı ile sunulabilecek mamalardır. Bebelac’ ın internet sitesi üzerinde bazı mamalar indirim sürecinde sergilenmektedir. İstediğiniz zaman bu siteleri ziyaret ederek istediğiniz miktarda mamayı indirimli olarak satın alabileceksiniz.
  • Hipp Mamaları
    Kaşık maması, organik bebe bisküvisi ve organik çocuk bisküvisi, devam sütü gibi birçok ürünü annelere ve annelerin değerli bebeklerine ulaştıran Hipp, ürünlerinde organik besinleri kullanmakta ve bebeklerin tüketecek olduğu mamaları özenle hazırlamaktadır. Anne sütüyle beslenme olanağı bulunmaması durumunda bu bebeklere yönelik HiPP 1 Organik Combiotic Bebek Sütü ile bebeklerin beslenmelerine eksiksiz bir şekilde devam etmelerini sağlamaktadır. Bebeklerin doğumdan itibaren tüketebilecek oldukları Organik Bebek Sütü ile bebeklerin beslenmelerinin desteklenmesi ve vücut gelişimlerinin eksiksiz bir şekilde devam etmesi sağlanmaktadır. HiPP tüm mamalarını, bebeklerin doğumdan itibaren ihtiyaç duydukları ve doğal yollardan sağlanan anne sütünden ilham alarak hazırlamaktadır.
Yorum Yap
0 Yorum yapan